Najczęściej zadawane pytania - odpowiedzi

1. Kto może wynająć samochód? Pokaż odpowiedź

Samochód do samodzielnego prowadzenia może wynająć każdy, kto ukończył 21 lat i co najmniej od roku posiada ważne prawo jazdy. Samochód z kierowcą może wynająć każdy, kto ukończył 18 lat.

2. W jaki sposób wynająć samochód? Pokaż odpowiedź

Aby wynająć samochód z floty CCARS, należy skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem: +48791409633 lub mailowo na adres: biuro@ccars.pl

3. Jakie dokumenty będą potrzebne, aby wynająć samochód? Pokaż odpowiedź

Prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport, karta kredytowa lub debetowa.

4. Jak mogę zapłacić za wynajem pojazdu? Pokaż odpowiedź

Dopuszczamy płatność gotówką, przelewem, przy użyciu płatności on-line oraz kartą debetową i kredytową. Warunki płatności ustalane są drogą korespondencji podczas rezerwacji samochodu.

5. Czy pobierana jest zaliczka z tytułu rezerwacji odległego terminu najmu? Pokaż odpowiedź

Nie pobieramy zaliczek. Warunkiem rezerwacji terminu najmu i gwarancją dostępności pojazdu jest zapłacenie całego czynszu najmu w formie przedpłaty.

6. Czy pobierana jest kaucja za wynajem samochodu? Pokaż odpowiedź

Tak. Informacje na temat wysokości kaucji znajdują się na stronie szczegółów dotyczących konkretnego samochodu.

7. W jaki sposób opłacić kaucję? Pokaż odpowiedź

Kaucja zwrotna może zostać zapłacona gotówką, przelewem, płatnościami on-line lub zabezpieczona na karcie kredytowej lub debetowej.

8. Kiedy zwrócona zostaje kaucja zwrotna? Pokaż odpowiedź

Zakładając, że samochód został zwrócony bez uszkodzeń i w stanie nie wymagającym zabezpieczenia dodatkowych opłat, kaucja zwrotna zostanie zwrócona w momencie zwrotu pojazdu (gotówka) lub 7-14 dni w przypadku przelewu, płatności on-line oraz karty debetowej lub karty kredytowej.

9. Jaką ponoszę odpowiedzialność za samochód? Pokaż odpowiedź

Z chwilą podpisania umowy najmu pojazdu i protokołu przekazania samochodu, odpowiadają Państwo finansowo do wysokości kaucji zwrotnej. Istnieje możliwość zniesienia tej odpowiedzialności do 0 zł poprzez wykupienie dodatkowego ubezpieczenia dotyczącego zniesienia udziału własnego w szkodzie. Koszt takiego ubezpieczenia to, w zależności od klasy pojazdu oraz kwoty kaucji – od 20 zł do 75 zł za dzień najmu pojazdu.

10. Czy samochody posiadają ubezpieczenie? Pokaż odpowiedź

Tak. Wszystkie samochody posiadają pakiet ubezpieczenia OC + AC + NNW + Assistance. Ubezpieczenie działa na terenie całej Unii Europejskiej oraz w krajach strefy Schengen.

11. Czy podane na stronie ceny najmu dotyczą również samochodu z kierowcą? Pokaż odpowiedź

Podane ceny dotyczą wynajęcia samochodu do samodzielnego prowadzenia. Oferta wynajęcia samochodu z kierowcą wyceniana jest indywidualnie. Aby otrzymać ofertę wynajmu samochodu z kierowcą, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: +48791409633 lub mailem na adres: biuro@ccars.pl

12. Czy kierowcy CCARS rozmawiają w języku angielskim? Pokaż odpowiedź

Firma CCARS dokłada wszelkich starań, aby jakość świadczonych usług była jak najlepsza. Współpracujemy wyłącznie z kierowcami posiadającymi wysoką kulturę osobistą oraz gwarantującymi swobodną komunikację w języku angielskim.

13. Czy podane ceny najmu zawierają podatek? Pokaż odpowiedź

Podane ceny najmu są cenami netto, do których należy doliczyć 23% VAT.

14. Czy istnieje możliwość wystawienia faktury? Pokaż odpowiedź

Tak. Wystawiamy fakturę VAT.

15. System rozliczeń za wynajem samochodu jest dzienny czy dobowy? Pokaż odpowiedź

Dzienny. Oznacza to, że wynajęcie samochodu jednego dnia o 16:00 i zwrot następnego dnia o 12:00 wygeneruję zobowiązanie finansowe jak za 2 dni najmu samochodu.

16. Czy możliwy jest wynajem samochodu na kilka godzin? Pokaż odpowiedź

Tak, lecz rozliczenie czasu najmu będzie dotyczyło pełnego dnia.

17. Czy możliwy jest wcześniejszy zwrot samochodu? Pokaż odpowiedź

Tak, lecz nie powoduje to zwrotu kosztów za niewykorzystany czas najmu.

18. Jakie jest miejsce przekazania i zwrotu samochodu? Pokaż odpowiedź

Miejsce przekazania i zwrotu samochodu, a także godziny czynności, ustalane są indywidualnie. Przekazanie i zwrot pojazdu w miastach: Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Bydgoszcz i Toruń jest bezpłatny. Przekazanie i zwrot samochodu w innych miastach, niż powyższe, jest możliwy. Usługa wyceniana indywidualnie.

19. Jakie są koszty podstawienia samochodu na lotnisko? Pokaż odpowiedź

Dla lotnisk: Warszawa (Okęcie oraz Modlin), Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Gdańsk oraz Bydgoszcz, podstawienie samochodu nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

20. Czy samochodem z floty CCARS można wyjechać poza granicę RP? Pokaż odpowiedź

Tak, pod warunkiem, że są to kraje Unii Europejskiej lub strefy Schengen oraz pod warunkiem otrzymania zgody od wynajmującego.

21. Czy wyjazd poza granicę RP generuje dodatkowe opłaty? Pokaż odpowiedź

Nie generuje dodatkowych opłat, pod warunkiem, że są to kraje Unii Europejskiej lub strefy Schengen oraz pod warunkiem otrzymania zgody od wynajmującego. Wyjazd poza wyżej wymienione kraje lub bez zgody wynajmującego skutkuje naliczeniem dodatkowych opłat.

22. Czy samochód może prowadzić więcej niż jeden kierowca? Pokaż odpowiedź

Tak. W momencie rezerwacji samochodu należy podać informacje dotyczące pozostałych kierowców. Nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

23. Czy w chwili zwrotu pojazdu powinien być on zatankowany i umyty? Pokaż odpowiedź

Firma CCARS dostarczy Państwu samochód zatankowany do pełna w paliwo oraz jeśli konieczne w płyn ad-blue. Samochód będzie wyczyszczony w środku i w zależności od warunków atmosferycznych umyty z zewnątrz. Oczekujemy, że podczas zwrotu pojazdu będzie on w takim samym stanie. W przypadku stwierdzenia braku stanu paliwa, płynu ad-blue oraz znacznych zabrudzeń wnętrza najemca zostanie obciążony dodatkowymi opłatami w celu przywrócenia stanu pojazdu do tego, z dnia przekazania go najemcy.

24. Czy mają Państwo w ofercie łańcuchy na koła oraz dodatkowe akcesoria do przewozu sprzętu narciarskiego, rowerów, itp.? Pokaż odpowiedź

Tak. Posiadamy i udostępniamy akcesoria.

25. Czy istnieje możliwość przedłużenia czasu najmu? Pokaż odpowiedź

Tak. Należy zgłosić chęć przedłużenia najmu najpóźniej na 48h przed końcem trwania umowy. Możliwość przedłużenia czasu najmu zależy bezpośrednio od dostępności samochodu w żądanym terminie.

26. Co należy zrobić w przypadku awarii samochodu? Pokaż odpowiedź

Skontaktować się z nami pod numerem telefonu: +48791409633. Jeśli dalsze kontynuowanie jazdy będzie niemożliwe, zorganizujemy Państwu samochód zastępczy.

27. Co należy zrobić w przypadku kolizji z innym pojazdem? Pokaż odpowiedź

W pierwszej kolejności należy zabezpieczyć pojazd i miejsce kolizji, a następnie wezwać policję i niezwłocznie skontaktować się z nami pod numerem telefonu: +48791409633
SIEDZIBA FIRMY - TORUŃ
CCARS sp. z o.o.
ul. Szosa Chełmińska 172/2A
87-100 Toruń
NIP 525-266-11-23

tel. +48791409633
biuro@ccars.pl

ODDZIAŁ WARSZAWA
ul. Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
tel. +48791409633
biuro@ccars.pl

ODDZIAŁ KRAKÓW
ul. Opatkowicka 1
30-499 Kraków
tel. +48791409633
biuro@ccars.pl
O FIRMIE

CCARS to zdecydowanie więcej niż wypożyczalnia i wynajem samochodów klasy premium. Jako firma świadczymy usługi związane z zabezpieczeniem potrzeb transportowych klientów biznesowych oraz indywidualnych, udostępniając pojazdy do samodzielnego prowadzenia, a także z profesjonalnymi kierowcami. Obsługujemy wyjazdy służbowe, zabezpieczamy transport VIP dotyczący lotnisk, wydarzeń biznesowych, imprez okolicznościowych oraz realizujemy przewóz osób pomiędzy miastami w całej Europie. Swoją działalnością obejmujemy całą Polskę.